Leśny Zakład Doświadczalny w Krynicy-Zdroju

Aktualności

GALERIA ZDJĘĆ

Gospodarka leśna

Ochrona przyrody

Narciarskie Trasy Biegowe ,,u Leśników"

,,Puchar Rektora UR" - 2017"Puchar Leśników Krynickich" - 2015Homologacje FISMapa dojazduPogoda

Centrum Szkolenia „u Leśników”

Strzelnica myśliwska
"u Leśników"

Edukacja Leśna

Turystyka i rekreacja

Przetargi

Ścieżka przyrodniczo – edukacyjna „Śladem pracy leśnika”

Ścieżka usytuowana jest w leśnictwie Kopciowa w pobliżu drogi Nowy Sącz – Krynica–Zdrój. Jej trasa rozpoczyna się przy Izbie Leśnej, której to poświęcona jest oddzielna strona (patrz obok po lewej)

Wędrując trasą ścieżki o długości 5,4 km poznajemy różne fazy rozwoju drzewostanów i zapoznajemy się z szerokim zakresem prac leśnika. Poznajemy szkółki leśne, na których wysiewa się nasiona i hoduje sadzonki drzew, oglądamy odnowienia naturalne i sztuczne (wykonane przez człowieka), a także sposoby pielęgnacji lasu i prowadzenia tzw. trzebieży.

Spacerując ścieżką poznajemy zagrożenia dla lasu, jakie czyhają na niego w trakcie rozwoju, przyczyny zagrożeń oraz zabiegi, jakie należy wykonać, aby tych zagrożeń uniknąć. Zapoznajemy się z tematem przebudowy drzewostanów, na czym ten proces polega i w jakim celu się go stosuje.

Zobaczyć można także liczne powierzchnie doświadczalne i badawcze, na których pracownicy naukowi Wydziału leśnego Uniwersytetu Rolniczego wykonują badania, a studenci uczą się praktyki leśnej.

 

Mapa ścieżki

 

 

 

 

 

2009-2012 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie 31-120 Kraków, Al. Mickiewicza 21, fax: (012) 633 62 45