Leśny Zakład Doświadczalny w Krynicy-Zdroju

Aktualności

GALERIA ZDJĘĆ

Gospodarka leśna

Ochrona przyrody

Narciarskie Trasy Biegowe ,,u Leśników"

,,Puchar Rektora UR" - 2017"Puchar Leśników Krynickich" - 2015Homologacje FISMapa dojazduPogoda

Centrum Szkolenia „u Leśników”

Strzelnica myśliwska
"u Leśników"

Edukacja Leśna

Turystyka i rekreacja

Przetargi

Ścieżka przyrodniczo – edukacyjna „Na Rakowsku”


Dojechać do ścieżki można kierując się drogą z Krynicy bądź Muszyny przez Powroźnik w stronę Tylicza, zaczyna się w poniższym punkcie, gdzie znajduje się źródełko wody a także obszerna tablica informacyjna z mapą ścieżki:

Mierząca ok.4 km długości, powstała w 2002r. na terenie leśnictwa Tylicz Leśnego Zakładu Doświadczalnego, liczy 9 przystanków tematycznych.

Przebiega ona przez najciekawsze fragmenty leśnictwa Tylicz, ukazując specyficzne cechy beskidzkiej przyrody i niektóre zagadnienia gospodarki leśnej.

Zobaczyć tu można charakterystyczne dla tego rejonu źródła szczawy, efekty należycie prowadzonej gospodarki leśnej w terenach górskich, takich jak: przebudowa osłabionych przez silne wiatry świerczyn czy też przebudowa przedplonowych drzewostanów sosnowych na gruntach porolnych, jodłowy drzewostan nasienny z licznymi okazami jodeł o imponujących rozmiarach.

Podczas wędrówki podziwiamy osobliwości przyrodnicze doliny rzeki Muszynki oraz charakterystyczne punkty krajobrazowe tj. przełom rzeki, stary kamieniołom. Ścieżka kończy się na biwaku Kamienny Krąg, miejscu gdzie każdy może odpocząć i zregenerować siły, są tam wiaty pod którymi możemy się schronić w czasie deszczu czy też wyznaczone miejsce na ognisko, jest to dokładnie tutaj:

 • Mapa ścieżki
 •  

   

   

   

   

  2009-2012 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie 31-120 Kraków, Al. Mickiewicza 21, fax: (012) 633 62 45